Kontakta oss

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder och utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om vill samarbeta med Unga Forskare, frågor kring PR/media, frågor kring vårt administrativa arbete samt vårt medlemserbjudande.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.org 

 

 

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove Ladberg arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli. Kontakta Tove om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare.

073-600 77 13

tove.ladberg@ungaforskare.org

Sinan Akdag

Sinan Akdag

Projektledare

Sinan Akdag arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli. Kontakta Sinan om du har frågor om Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS) eller våra sommarforskarskolor. Sinan arbetar även med våra stipendier och nationella mötesplatser för medlemmar (Riksstämman och Kongressen) samt med kommunikation och sociala medier.

073- 853 47 47

sinan.akdag@ungaforskare.org

 

 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula Langöe Eliasson arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli. Till Paula vänder du dig om du har frågor kring vår verksamhet Gnistan. Paula arbetar även med Unga Forskares kommunikation i sociala medier och till våra medlemmar.

073-660 60 67

paula.langoe@ungaforskare.org

 

Utställningen Unga Forskare

Max Vinger

Max Vinger

Projektledare Utställningen Unga Forskare

Max Vinger är Projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar hela utställningsgruppen.

max.vinger@ungaforskare.org

Emma Svedenblad

Emma Svedenblad

Vice projektledare Utställningen Unga Forskare

Emma Svedenblad är vice projektledare och key account manager för Utställningen Unga Forskare.

emma.svedenblad@ungaforskare.org

Linnéa Påvénius

Finansieringsansvarig Utställningen Unga Forskare

Linnéa Påvénius är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare och leder finansieringsgruppen. Kontakta Linnéa om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

linnea.pavenius@ungaforskare.org

Emma Petersson

Emma Petersson

Finansieringsassistent Utställningen Unga Forskare

Phuong Phan

Phuong Phan

Finansieringsassistent Utställningen Unga Forskare

Annika Dahlqvist

Annika Dahlqvist

Finalansvarig Utställningen Unga Forskare

Annika Dahlqvist är ansvarig för arrangemanget kring finalen och prisutdelningen av Utställningen Unga Forskare samt leder finalgruppens arbete.

annika.dahlqvist@ungaforskare.org 

Danny Majid

Danny Majid

Logistikansvarig Utställningen Unga Forskare

Danny Majid är ansvarig för logistiken under finalen av Utställningen Unga Forskare.

 

Julia Reinius

Julia Reinius

Finaljuryansvarig Utställningen Unga Forskare

Hanna Blom

Stipendieansvarig Utställningen Unga Forskare

Sara Svanberg

Sara Svanberg

Huvuduttagningsansvarig Utställningen Unga Forskare

Sara Svanberg är ansvarig för alla deltävlingar i Utställningen Unga Forskare samt leder uttagningsgruppen.

sara.svanberg@ungaforskare.org

Mustafa Al-Janabi

Mustafa Al-Janabi

Ansvarig för digital uttagning Utställningen Unga Forskare

Klara Carlström

Klara Carlström

Semijuryansvarig Utställningen Unga Forskare

Parisa Ahmadi

Semifinalsansvarig Utställningen Unga Forskare

Emma Svedenblad

Emma Svedenblad

Marknadsföringsansvarig Utställningen Unga Forskare

Nira Nirmalathas

PR-ansvarig Utställningen Unga Forskare

 

 

Stockholm International Youth Science Seminar

Mariam Andersson

Project Manager SIYSS

Mariam Andersson is the Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar, SIYSS, and leads the project.

mariam.andersson@ungaforskare.org

Marika Mourujärvi

Vice Project Manager SIYSS

Marika Mourujärvi is the Vice Project Manager for SIYSS, working primarily with long-term development goals for the project.

marika.mourujarvi@ungaforskare.org

Mariam Andersson

International Coordinator SIYSS

Mariam Andersson is the International Coordinator and main point of contact for all organisations and universities sending participants to SIYSS. She is also responsible for the participants during their stay in Stockholm.

mariam.andersson@ungaforskare.org

 

Sara Scheibenpflug

Director of Finance SIYSS

Sara Scheibenpflug is the Director of Finance for SIYSS. Contact Sara with questions regarding sponsorships, collaborations with industry or for promoting your company/organisation at our events.

sara.scheibenpflug@ungaforskare.org

Anna Larsson

Director of Communications SIYSS

Anna Larsson is the Director of Communications, responsible for the marketing and PR strategy for SIYSS.

anna.larsson@ungaforskare.org

Caroline Schagerholm

Director of Main Event SIYSS

Caroline Schagerholm is responsible for all aspects of planning and implementing our main event, SIYSS Seminariet.

caroline.schagerholm@ungaforskare.org

Ella Johnston

Event Director SIYSS

Ella Johnston is the Event Director for SIYSS. She is head of logistics and responsible for the overall planning of the weeklong SIYSS-programme.

ella.johnston@ungaforskare.org

Avital Cherednik

Event Coordinator SIYSS

Avital Cherednik is the Event Coordinator for SIYSS, responsible for all social activities during the weeklong SIYSS-programme.

avital.cherednik@ungaforskare.org

 

Johanna Sivnert

Finance Coordinator SIYSS

Johanna Sivnert is the Finance Coordinator for SIYSS, assisting in all aspects of funding the project.

johanna.sivnert@ungaforskare.org