Kontakta oss

Anna Hedlund

Anna Hedlund

Generalsekreterare

Anna är Unga Forskares generalsekreterare och leder samt utvecklar förbundets kansli och personal. Till Anna vänder du dig om vill samarbeta med och stödja Unga Forskare, frågor kring PR/media och vårt administrativa arbete.

076-10 91 123

anna.hedlund@ungaforskare.org 

 

 

Tove Ladberg

Tove Ladberg

Verksamhetsutvecklare

Tove Ladberg arbetar som verksamhetsutvecklare på Unga Forskares kansli. Kontakta Tove om du har frågor kring Utställningen Unga Forskare, eller om du vill samarbeta eller synas med Utställningen.

073-600 77 13

tove.ladberg@ungaforskare.org

Sinan Akdag

Sinan Akdag

Projektledare

Sinan Akdag arbetar som projektledare på Unga Forskares kansli. Kontakta Sinan om du har frågor om Stockholm International Youth Science Seminar (SIYSS) eller våra sommarforskarskolor. Sinan arbetar även med våra stipendier och nationella mötesplatser för medlemmar (Riksstämman och Kongressen) samt med kommunikation och sociala medier.

073- 853 47 47

sinan.akdag@ungaforskare.org

 

 

Paula Langöe Eliasson

Paula Langöe Eliasson

Projektutvecklare

Paula Langöe Eliasson arbetar som projektutvecklare på Unga Forskares kansli. Till Paula vänder du dig om du har frågor kring vår verksamhet Gnistan. Paula arbetar även med Unga Forskares medlemsföreningar så har du frågor kring att ansluta eller starta en förening samt andra generella föreningsfrågor, kontakta Paula.

073-660 60 67

paula.langoe@ungaforskare.org

 

Utställningen Unga Forskare

Max Vinger

Max Vinger

Projektledare

Max är projektledare för Utställningen Unga Forskare och leder och samordnar utställningsgruppen.

max.vinger@ungaforskare.se

Emma Svedenblad

Emma Svedenblad

Vice projektledare

Emma är vice projektledare för Utställningen Unga Forskare.

emma.svedenblad@ungaforskare.se

Jonna Halonen

Jonna Halonen

Finansieringsansvarig

Jonna är finansieringsansvarig för Utställningen Unga Forskare, och leder finansieringsgruppens arbete.

jonna.halonen@ungaforskare.se

Virág Angyal

Virág Angyal

Finansieringsassistent

Virág är finansieringsassistent för Utställningen Unga Forskare.

virag.angyal@ungaforskare.se

Julia Reinius

Julia Reinius

Finalansvarig

Julia är ansvarig för finalen och prisutdelningen av Utställningen Unga Forskare, samt leder finalgruppens arbete.

julia.reinius@ungaforskare.se

Aina Vaívade

Aina Vaívade

Juryansvarig

Aina är ansvarig för juryn i finalen av Utställningen Unga Forskare.

aina.vaivade@ungaforskare.se

Emma Petersson

Emma Petersson

Logistikansvarig

Emma är logistikansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare och har hand om mat, boende, resor samt utställningshall.

emma.petersson@ungaforskare.se

 

Avital Cherednik

Avital Cherednik

Eventansvarig

Avital är eventansvarig för finalen av Utställningen Unga Forskare.

avital.cherednik@ungaforskare.se

Jonathan Jilg

Jonathan Jilg

Huvuduttagningsansvarig

Jonathan är ansvarig för uttagning och semifinaler i Utställningen Unga Forskare, samt leder uttagningsgruppens arbete.

jonathan.jilg@ungaforskare.se

Susanna Olsson

Susanna Olsson

Semifinalsansvarig

Susanna är ansvarig för arrangerande av semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

susanna.olsson@ungaforskare.se

Mustafa Al-Janabi

Mustafa Al-Janabi

Ansvarig för digital uttagning

Mustafa är ansvarig för den digitala anmälningsplattformen i Utställningen Unga Forskare.

mustafa.al-janabi@ungaforskare.se

Klara Carlström

Klara Carlström

Semijuryansvarig

Klara är ansvarig för juryn i den digitala uttagningen samt i semifinalerna i Utställningen Unga Forskare.

klara.carlstrom@ungaforskare.se

Kristina Ma

Kristina Ma

Marknadsföringsansvarig

Kristina är marknadsföringsansvarig för Utställningen Unga Forskare med fokus på mässor och events.

kristina.ma@ungaforskare.se

Marina Peltonen

Marina Peltonen

Marknadsföringsansvarig

Marina är marknadsföringsansvarig för Utställningen Unga Forskare med fokus på skolkontakter och skolbesök.

marina.peltonen@ungaforskare.se

 

 

Tamara Nordberg

Kommunikationsansvarig

Tamara är kommunikationsansvarig för Utställningen Unga Forskare och leder kommunikationsgruppens arbete.

tamara.nordberg@ungaforskare.se

Hanna Blom

Stipendieansvarig

Hanna är ansvarig för priser och stipendier i semifinalerna och finalen av Utställningen Unga Forskare.

hanna.blom@ungaforskare.se

Stockholm International Youth Science Seminar

Mariam Andersson

Project Manager SIYSS

Mariam Andersson is the Project Manager for Stockholm International Youth Science Seminar, SIYSS, and leads the project.

mariam.andersson@ungaforskare.org

Ellinor Lindqvist

Vice Project Manager SIYSS

Ellinor Lindqvist is the Vice Project Manager for SIYSS, working primarily with long-term development goals for the project.

ellinor.lindqvist@ungaforskare.org

Josefine Wahlström

International Coordinator SIYSS

Josefine Wahlström is the International Coordinator and main point of contact for all organisations and universities sending participants to SIYSS. She is also responsible for the participants during their stay in Stockholm.

josefine.wahlstrom@ungaforskare.org

 

Annika Dahlqvist

Director of Finance SIYSS

Annika Dahlqvist is the Director of Finance for SIYSS. Contact Sara with questions regarding sponsorships, collaborations with industry or for promoting your company/organisation at our events.

annika.dahlqvist@ungaforskare.org

Marika Mourujärvi

Director of Communications SIYSS

Marika Mourujärvi is the Director of Communications, responsible for the marketing and PR strategy for SIYSS.

marika.mourujärvi@ungaforskare.org

Erik Molitor

Director of Main Event SIYSS

Erik Molitor is responsible for all aspects of planning and implementing our main event, SIYSS Seminariet.

erik.molitor@ungaforskare.org

Karin Cederberg

Event Director SIYSS

Karin Cederberg is the Event Director for SIYSS. She is head of logistics and responsible for the overall planning of the weeklong SIYSS-programme.

karin.cederberg@ungaforskare.org

Anna Asratian

Event Coordinator SIYSS

Anna Asratian is the Event Coordinator for SIYSS, responsible for all social activities during the weeklong SIYSS-programme.

anna.asratian@ungaforskare.org

 

Soner Vergon

Art Director SIYSS

Soner Vergon is the Art Director of SIYSS, and is responsible for all graphical design elements relating to SIYSS.

soner.vergon@ungaforskare.org